Ne paslaptis, kad jau tuoj Rugsėjis, o su juo - mokslai. Reikės vėl grįžti į mokyklos suolą ir mokytis. Bet kaip mokytis, kad būtų paprasta ir veiksminga?
#1 APLINKOS PARUOŠIMAS
1) Televizorius išjungtas. Kompiuteris išjungtas. Mobiliojo telefono garsas ir vibracija - išjungti.
2) Anksčiau dažnai mėgdavau klausytis muzikos besimokant. Taip pati kišau sau koją. Moksliškai yra įrodyta, kad vienintelė muzika, kuri iš tikrųjų padeda geriau įsiminti - tai klasikinė muzika. Tačiau man tas „nelipo”, nepatiko . Todėl jokios muzikos fone nėra.
3) Turbūt kiekvienas iš mūsų turim tam tikrus mėgiamus dalykus. Mano atveju tai yra kvapai (šildomi aliejukai, kurie skleidžia malonų aromatą) ir žvakės (man tai savotiška ramybė).
4) Taip pat visai kita motyvacija mokytis, kai kambarys yra tvarkingas. Jei sėdu prie darbų ir matau tą apkrautą popieriais, knygom stalą man tiesiog kyla diskomforto jausmas, nes iškart susidaro įspūdis kiek daug dar reiks padaryti ir kaip visa tai neįmanoma, - geriau einu pažiūrėsiu filmą. Tačiau, jei kambarys yra tvarkingas, o visi laukiantys darbai yra sudėti čia pat, vienoje vietoje ant tvarkingo stalo aš situaciją galiu įvertinti labai objektyviai. Aha, šitai turi būti įveikta šiandien, atrodo visai įveikiama, -pirmyn.
#2 “ENERGETINIS GĖRIMAS” MOKYMOSI METU
1) Ne, tai nėra tai, apie ką pagalvojote. Jokios chemijos. Paprasčiausias vanduo. Ir ne, tai vėl nėra tai, apie ką pagalvojote - aš nejuokauju! Paprastų paprasčiausio vandens stiklinė turi būti kiekvieno Jūsų mokymosi palydovė. Yra toks mokslininkas, Masaru Emoto. Jis moksliniais tyrimais įrodė, kad vanduo turi atmintį ir mūsų mintys, žodžiai jį stipriai paveikia. Todėl besimokant nuolat geriu vandenį ir geriant galvoju, kad kiekvienas gurkšnis šio vandens padeda man įsiminti, geriau priimti informaciją. Na, Jūsų reikalas tikėti ar ne, tačiau rezultatai akivaizdžiai geresni.
2) Vanduo valo mūsų organizmą nuo toksinų. Todėl laikui bėgant pastebėsite, kad geriant mažiausiai 2l vandens per dieną oda pasidaro sveikesnė, sujautrėja pojūčiai, labiau norisi maistingų produktų - vaisių, daržovių. Tačiau turėkite galvoje, kad tik pradėjus vartoti didesnį kiekį vandens pradžioje gali kilti ir nemalonių pojūčių, kaip pavyzdžiui, odos jautrumas (spuogeliai). Tai natūralu, o po to prasideda organizmo apsivalymas. Dar lankant jogą pradėjau tai daryti ir visa tai sakau tik iš praktikos. Savijauta - nepalyginamai geresnė.
#3 PRADŽIA
1) Ar žinot kas būna, kai namų darbus užduoda tam tikram laikotarpiui? Taip, žinot. Darom tik paskutinį vakarą ir todėl, kad laiko buvo duota akivaizdžiai per daug. Kai įstatom save į rėmus ir siauresnius nei įprasta, padarom žymiai daugiau. Pavyzdžiui, yra tokios informacijos, kuriai išmokti man reikėdavo apie 1,5val. (neribojant laiko). Tačiau kai pradėjau prieš atsisėdant nusistatyti, jog šiam namų darbui skiriu ne daugiau 45min. sugebėjau susikoncentruoti, neužsiimti pašaliniais darbais ir viską suspėti pasidaryti, sakyčiau netgi kokybiškiau nei prieš tai. Taigi atsisėdi prie darbo 16:00val. ir grasiai sau pasakai - šis darbas bus padarytas iki 16:45min. Tavo laikas bėga, pirmyn :)
2) Susidaryti sąrašą to, ką reikia padaryti. Galite tai daryti raštu, pavyzdžiui, aš dienotvarkėje pieštuku susirašau dalykų pavadinimus, kurių namų darbus reikia padaryti. O tada paimu kiekvieno iš dalykų vadovėlį ar ką kita, ko man prireiks atliekant namų darbus ir sudedu juos vieną ant kito ta seka, kokia atlikinėsiu. Nėra nieko maloniau kaip matyti tą tirpstančią darbų krūvelę. O tuo pačiu matote ir bendrą vaizdą. (Kai kurie tokiu pat principu naudoja lipnius lapelius, nes irgi patinka juos nuklijuoti vieną po kito ir išmesti.)
#4 MOKYMOSI TRUKMĖ
Tarkime jau numanau, kad mokymasis užtruks apie tris valandas. Galėčiau dabar sėsti ir visas tas tris valandas mokytis be petraukos. Bet aš ne prievartauti save atsisėdau, o beje, toks mokymosi būdas yra netgi neefektyvus, išskyrus mokymosi pradžią ir pačią pabaigą. Todėl darau kiek kitaip. Pertraukėlės. Mokausi po 20-30min. ir darau 5-10min pertraukas. Neįtikėtina kaip atsiperka tos 10 minučių. Per jas veikiu ką nors, kas man labai patinka. Pavyzdžiui, pažiūriu 10min. puikaus filmo, paskaitau gerą knygą, suvalgau ką nors labai mėgiamo, paskambinu kam nors ar kaip kitaip pasikraunu energijos. Kiekvienam individualiai. O tada prie darbų sėdu su dideliu entuziazmu ir daug imlesniu protu. Beje daug motyvacijos duoda ir tas, jog žinau, kad per pertrauką galėsiu pažiūrėti dar šiek tiek to filmo, arba paskaityti dar tos knygos, arba paskambinsiu draugui, arba paklausysiu tos beproto užvedančios dainos. Improvizuokite! Čia Jūsų žaidimo aikštelė :)
Psichologai pataria mokytis principu - tikslusis mokslas ->humanitarinis -> tikslusis mokslas… Man asmeniškai tas jokios naudos tas nedavė. Labiausiai pasitvirtino protinės ir fizinės veiklos kaitaliojimas tarpusavyje arba darbai -> malonumai -> darbai-> …
Skaitau, skaitau straipsnį ir suprantu, kad jį jau esu kažkur skaičiusi. Patikrinau - iš tiesų aš jį esu skaičiusi! O dabar pasakyk, kokia esmė rašyti blog'ą ir kelti straipsnius iš interneto platybių??
AtsakytiPanaikintiPas mane - pradžia. Blogas sukurtas tik vakar, todėl dėl bendro vaizdo - įkėliau kelis straipsnius ne savo. Kai tik atrasiu rašytojų, kurios man padės - straipsniai bus ištrinti ir rašomi savi. Ar dabar supratai? :)
AtsakytiPanaikintiO nemanai, kad norint pritraukti skaitytojų dėmesį, kaip tik būtų geriau nuo pačios pradžios kelti savo rašytus straipsnius? Patikėk, jeigu skaitytojai susidomėtų tavo rašymo stiliumi, net ne abejoju, kad čia jie paskui sugrįžtų kiekvieną dieną! Patarimas ateičiai. :))
PanaikintiP.S. Nuimk nuo komentarų saugos kodą.
Galbūt. Nėra apsaugos kodo ;/
AtsakytiPanaikintiKai pradžiai viskas OK, dizainas jaukus toks (bent jau man), lauksiu naujų straipsnių :)
AtsakytiPanaikintiO tas kodas yra-prašo saugos kodo, kad "įsitikintų ar aš ne robotas" :) būtų patogiau, jei jo nebūtų :)
Ačiū, panaikinau. ;)
Panaikinti